• Sprawozdanie z przeprowadzonej innowacji „Lektura w Kostiumie”

W drugim półroczu w klasie 7 i 8 prowadzone były działania związane z innowacją „Lektura w Kostiumie”. Uczniowie po opracowaniu lektur przygotowywali krótkie inscenizacje na podstawie lektur. Sami dobierali się w zespoły, wybierali fragmenty, uczyli się na pamięć dialogów lub dokonywali twórczej parafrazy. Zadbali też o kostiumy i rekwizyty. Było to dla uczniów atrakcyjne, ponieważ wiązało się z zabawą, ich aktywnością, mogli się wykazać kreatywnością. Efektem tej innowacji było niewątpliwie lepsze poznanie lektury, łatwiejsze zapamiętanie jej treści, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie ucznia do  aktywności na lekcji.

Po każdym działaniu związanym z przekształceniem lektury na fragment inscenizacji uczniowie wyrażali swoje opinie na temat scenek, tego, co było dla nich trudne a co łatwe, co sprawiło im przyjemność.

Innowacja „Lektura w Kostiumie” będzie kontynuowana w kolejnym roku szkolnym.