• TAK POMAGAM - ogólnopolska akcja Caritas

W dniach  9 i 10 grudnia (piątek, sobota) 22 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas w Tereszpolu-Kukiełkach pod opieką pana Jerzego Strzałki uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji zbiórek żywności TAK POMAGAM. Po raz kolejny zbierano mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości w Biedronce w Zwierzyńcu.
      Pracowite dwa dni przyniosły rekordową ilość zebranych produktów: 320 kilogramów  i 15 litrów płynów. Zrobiono z tego kilkanaście paczek i rozwieziono wśród rodzin w trudnej sytuacji materialnej z gminy Tereszpol. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas.

Otwieramy nowe biuro Caritas w naszym rejonie

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ma nowe biuro w rejonie biłgorajskim. Z tej okazji uroczyste otwarcie pomieszczeń odbyło się (24.11) w parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Spotkanie rozpoczęło się od mszy św., której przewodniczył ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritasu naszej diecezji. Obecni byli również ks. Stanisław Budzyński i ks. Stanisław Ciupak. Proboszcz ks. Józef Flis zauważył w rozmowie z Małgorzatą Godzisz, że patron tego miejsca zobowiązuje do działania i współpracy.  Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z klasy I gimnazjum wraz z opiekunem panem Jerzym Strzałką.
      Poświęcenia pomieszczeń dokonał ks. Adam Sobczak, dyrektor katolickiej organizacji. To miejsce powstało z myślą o wolontariuszach – wyjaśnił Mirosław Kita, koordynator wolontariatu Caritas rejonu biłgorajskiego.
      Biuro Caritasu będzie czynne w czwartki od godz. 8:30 do 12:00. Każdy z Biłgoraja i okolic może przyjść i zgłosić wszelkie zapytania o udzielaną pomoc.

WOLONTARIUSZE SKC NA ZJEŹDZIE CARITAS W KRASNOBRODZIE

17 X 2016 r. wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w Diecezjalnym Zjeździe Caritas w Krasnobrodzie pod opieką p. Jerzego Strzałki. Organizatorem spotkania było Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas, Opiekunowie, Koordynatorzy, Pracownicy i Sympatycy Caritas z całej diecezji.
      Spotkanie rozpoczęła uroczysta eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Przed mszą św. ksiądz biskup podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w dzieło miłosierdzia zaznaczając, że: "U młodych ludzi jest potencjał "chcenia". Trzeba umieć to teraz zaktywizować, popchnąć we właściwą stronę i wówczas to zakwitnie pięknie. Dziękuję wam pięknie, że wam się chciało "chcieć" i że chcecie dalej działać i realizować to główne powołanie i zadanie związane z miłosierdziem, gdy chodzi o Caritas."
      Po eucharystii było coś na gorąco i z uśmiechem - czyli poczęstunek w Ośrodku „Energetyk”. Następnie dla wolontariuszy gimnazjum, szkół średnich i osób dorosłych odbyła się prelekcja nt. transplantologii, którą poprowadziła p. Anna Gradziuk. Natomiast dla młodszych wolontariuszy część integracyjno – artystyczną poprowadził  mistrz świata we Freestyle Football Michał Rycaj. Kolejnym punktem było spotkanie z p. Janem Ciosem – podróżnikiem, alpinistą, zdobywcą wielotysięczników. Spotkanie zakończyło się wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Zjazd w tym szczególnym Roku Miłosierdzia był okazją radosnego spotkania, poznania się, wymiany doświadczeń.

więcej na http://zamosc.caritas.pl/index.php/189-zjazd2-caritas-diecezji-zamojsko-lubaczowskiej

Akcja "Kromka Chleba"

Podziel się! Pod takim hasłem Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przeprowadził (11.09) akcję "Kromka Chleba" podczas Diecezjalnego Święta Plonów w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

Caritas Polska od lat prowadzi kampanię społeczną "Kromka chleba". Ma ona na celu nie tylko gromadzenie środków pozwalających na zakup żywności dla biednych, ale przede wszystkim uwrażliwienie społeczności na problemy bezrobotnych, bezdomnych, ubogich. Kampania posiada wymiar edukacyjny i ma zachęcać do podejmowania konkretnych działań na rzecz ludzi zagrożonych wykluczeniem.

Nasze Szkolne koło wzieło czynny udział w tej akcji. Dziękujemy wszystkim uczniom.

Tornister pełen uśmiechów

W dniach 14-15 sierpnia 2016 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Tereszpolu-Kukiełkach włączyli się do akcji Tornister Pełen Uśmiechów. Dzięki pomocy księdza proboszcza Antoniego Gębali uczniowie zbierali przy kościele przybory szkolne, które przynosili parafianie. Oprócz darów rzeczowych jakie zebrali otrzymano ponad 300 zł, za które zakupiono wyposażenie do 16 plecaków, ufundowanych przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Niech ich ofiarność przyniesie uśmiech na twarzach dzieci, które rozpoczynać będą nowy rok szkolny.
      Jerzy Strzałka