• "mBoty w naszej szkole!
          • "mBoty w naszej szkole!

          • Rozpoczęła się druga tura nauki programowania mBotów. Uczniowie klas piątych oraz szóstych z sukcesem ukończyli montaż robotów i wyszli na szkolne korytarze, aby przetestować ich sprawność. Mimo, że kilka śrubek wymagało dokręcenia, roboty przeszły test sprawności pozytywnie i uczniowie mogą przejść do kolejnego etapu swojej nauki - programowania z wykorzystaniem aplikacji mBlock Blockly. Życzymy wszystkim sukcesów w rozwijaniu programistycznych pasji!"

            Opiekun zajęć: Agata Szeptuch

        • Chłopcy grali w Ludwinie
          • Chłopcy grali w Ludwinie

          •       W dniu 13.03.2024 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie odbył się Finał Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Piłkarska Kadra Czeka 2024 chłopców. Tym razem drużyna z Kukiełek reprezentowała powiat biłgorajski w kategorii chłopców 2009 i młodsi. Po trudnych zmaganiach nasza drużyna wywalczyła 7 miejsce. Walka była nierówna, gdyż piłkarze z Kukiełek byli najmłodsi spośród wszystkich startujących. Z rocznika 2009 mieliśmy tylko jednego zawodnika. Wywalczyliśmy trzy remisy i zaliczyliśmy trzy porażki. Nasi chłopcy pokazali swoje umiejętności i waleczność. Był to nasz pierwszy turniej na tak wysokim szczeblu. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Trenerem i opiekunem drużyny jest pan Jerzy Strzałka. Zawodnikom i trenerowi gratulujemy.

                 Nasz wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości wójta gminy Tereszpol, który sfinansował nam z Urzędu Gminy przejazd do Ludwina. Ne jest to jedyna pomoc jaką otrzymaliśmy z Gminy Tereszpol na działalność sportową. W tym roku szkolnym nasi uczniowie regularnie korzystają z nauki pływania na basenie w Tomaszowie Lubelskim. Bilety wstępu na basen finansuje mam gmina Tereszpol. Możemy także liczyć na pomoc przy naszych wyjazdach na zawody szachowe. Jako jedyni reprezentujemy powiat biłgorajski na Turnieju Szachowym w Warszawie z projektu Edukacja przez Szachy w szkole. Organizując mistrzostwa szkoły Urząd Gminy finansuje nam nagrody, medale i puchary. Dziękujemy za tą pomoc i wsparcie.

                Szukając sponsorów na wyjazd dziewcząt do Ryk chcieliśmy sami poszukać środków, gdyż nie jest to nasz jedyny wyjazd na finały wojewódzkie. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do 4 finałów w piłce halowej. Dwie drużyny dziewcząt i dwie drużyny chłopców. To nasze piłkarki i nasi piłkarze są drużynami reprezentującymi powiat na szczeblu wojewódzkim. Cztery wyjazdy to duże wyzwanie finansowe dla budżetu szkoły i nie chcieliśmy obciążać gminy tyloma kosztami dlatego szukaliśmy sponsorów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zebrać pieniądze. 16 marca grają jeszcze młodsi chłopcy w Piaskach a 20 marca starsze dziewczęta w Rykach.

        • Dzień Kobiet!
          • Dzień Kobiet!

          • 8 marca świętują wszystkie kobiety – i te duże, i te małe. To bardzo radosne, kolorowe i słodkie święto. Takim też było i w naszej szkole - od rana dziewczynki w klasach młodszych i starszych obdarowywane były przez swoich kolegów upominkami, kwiatami. Dzień upłynął wszystkim w sympatycznej atmosferze.

        • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa!
          • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa!

          •              W tym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do XV-tej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci: na drodze, w domu, w szkole w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.

                      Zajęcia w ramach programu zostały przeprowadzone w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w realizacji zadań.

                      Po odbytych zajęciach dzieci miały szansę zweryfikować swoją wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. 8 marca 2024r. odpowiadając na pytania uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu poznanej tematyki związanej z bezpieczeństwem i zaliczyli test śpiewająco. Dzięki temu nasza Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w Programie Akademia Bezpiecznego Puchatka.

            Nad przebiegiem testu czuwała wychowawczyni klasy: p. Monika Kurzyńska.

          • Ogłoszenie!

          • KOLEJNE CZYNNOŚCI REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2024/ 2025

            *11 marca 2024r. (w poniedziałek) podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Listy zostaną wywieszone na drzwiach oddziałów przedszkolnych.

            *W dniach 12- 15 marca 2024r. (wtorek- piątek) należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia- druki do pobrania w sekretariacie szkoły (i w załączeniu).

            *18 marca 2024r. podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/ 2025

            potwierdzenie_woli-_oswiadczenie.docx

        • ORLICZKI KUKIEŁKI KOPAŁY NA HALI
          • ORLICZKI KUKIEŁKI KOPAŁY NA HALI

          • W dniu 5.03 marca 2024 roku w szkole podstawowej w Żdanowie odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka 2024 dziewcząt. Na 20 powiatów z województwa lubelskiego swoich przedstawicieli wystawiło 9 powiatów. Powiat biłgorajski reprezentowała drużyna z Tereszpola-Kukiełek. Ponadto grały drużyny: UKS Legion Grabów Szlachecki – powiat rycki, LKS Iskra Krzemień – powiat janowski, KS Opolanin Opole Lubelskie – powiat opolski, UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska – powiat zamojski, SP Nałęczów – powiat puławski, SP Tarnawatka – powiat tomaszowski, LKS Wierzchowiska – powiat świdnicki, Flis/SP Leszkowice – powiat lubartowski. Po zaciętych zmaganiach i meczach grupowych drużyna Orliczek z Tereszpola-Kukiełek zajęła VI miejsce w województwie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Skład drużyny: 

            1. Małgorzata Potocka klasa VI
            2. Aneta Burdzań klasa VI
            3. Angelika Kiszczak klasa VI
            4. Sandra Pieczykolan klasa VI
            5. Emma Matejdes klasa VI
            6. Anna Obszyńska klasa V
            7. Camila Matejdes klasa V
            8. Julia Greszta klasa V
            9. Oliwia Zubala klasa IV
            10. Milena Wrzosek klasa IV

            Trenerem i opiekunem drużyny jest pan Jerzy Strzałka. Zawodniczkom i trenerowi gratulujemy.

            Dziewczęta zostały również zakwalifikowane do finału Piłkarska Kadra Czeka 2024, który odbędzie się 20 marca w Rykach. Aby tam pojechać szukamy sponsorów, którzy opłacą nam przejazd. Prosimy o pomoc życzliwych ludzi.

        • Klub Kreatywnego Dziecka
          • Klub Kreatywnego Dziecka

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt pt. ,,Klub Kreatywnego Dziecka” od firmy Model Opakowania Sp. z o.o. Spośród ponad 60 złożonych wniosków o wsparcie finansowe od organizacji z powiatów biłgorajskiego, nowodworskiego i nowosolskiego, znalazł się nasz projekt. Działaniami objęte zostaną dzieci ze starszej grupy przedszkolnej oraz uczniowie klas I-III.  Pierwsze działania z projektu rozpoczną się wkrótce, o czym będziemy informować na stronie.

            Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest p. Monika Kurzyńska.

        • 1 MARCA NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
          • 1 MARCA NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • W 2011 roku 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczyciela historii uhonorowali ten dzień wykonując gazetkę, na której umieścili  plakaty wybranych postaci  żołnierzy niezłomnych oraz najważniejsze informacje dotyczące powojennego podziemia niepodległościowego.

        • Lektura w kostiumie
          • Lektura w kostiumie

          •                „Lektura w kostiumie” to innowacja pedagogiczna realizowana przez p. Barbarę Wujec na lekcjach języka polskiego. Tym razem w klasie 8 spotkali się bohaterowie „Pana Tadeusza”: ksiądz Robak, Stolnik, pan Tadeusz, Sędzia, Wojski, Hrabia, Zosia i Telimena. Uczniowie przyszli przebrani za postaci z lektury i opowiedzieli nieco o sobie. W ten sposób utrwalili treść utworu Adama Mickiewicza. Ciekawe, czy rozpoznacie, kto jest kim? 

        • Choinka szkolna
          • Choinka szkolna

          •          Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami.   W tym roku choinka odbyła się 27 stycznia 2024 roku. Tym samym otwierała ona symbolicznie okres ferii zimowych. Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, którą udekorowali uczniowie pod okiem nauczyciela.

                        Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały o godzinie piętnastej, ale zabawa, jak zwykle, rozkręciła się na dobre nieco później, gdy wszyscy goście byli już na miejscu, gotowi do choinkowych tańców. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.

                        Zabawa choinkowa trwała do godziny dwudziestej pierwszej i bez wątpienia stanowiła udany początek ferii zimowych. Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

        • Koncert Kolęd i Pastorałek w naszej szkole!
          • Koncert Kolęd i Pastorałek w naszej szkole!

          •            25 stycznia  w naszej szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek. 

            W sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej, miejsca zajęli wyjątkowi goście: Jacek Pawluk, wójt gminy Tereszpol, oraz sekretarz gminy Tereszpol- Maria Skóra, przewodniczący gminy Tereszpol- Stanisław Sitarz, sołtys naszej miejscowości- Jan Kukiełka oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol- Magdalena Marzec z Ewą Zajmałą- animatorem kultury i przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- Dorota Zubala. Wśród gości nie zabrakło także Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kukiełczanki” oraz przewodniczącej Rady Rodziców- Edyty Marzec.

                     Licznie przybyłych gości w murach szkoły witała dyrektor Bogumiła Kukiełka. Następnie głos został oddany młodym artystom, którzy wykonali znaną wszystkim kolędę "Wśród nocnej ciszy". Podczas wydarzenia podkreślano, że w naszym kraju zwyczaj kolędowanie jest kultywowany od setek lat. Polacy chętnie śpiewają i słuchają kolęd. Nie zabrakło wykonań utworów wszystkim znanych, ale były również śpiewane te mniej popularne. Śpiewano zarówno w języku polskim jak i angielskim.

                Dla publiczności zaprezentowała się grupa najmłodszych przedszkolaków oraz tych starszych – grupa "Pszczołki". Zgromadzeni mogli również posłuchać występów: Jakuba Strzałki, Bartłomieja Kukiełki, Julii Dobosz, Kacpra Dobosza, Emilii Wołyniak, Jakuba Blicharza, Blanki Blicharz, Hanny Puźniak, Mileny Denkiewicz, Jagody Beby, Jakuba Szawary, Szymona Kimaka, Julii Beby, Oliwii Zubali, Jacka Paczosa, Krzysztofa Paczosa, Leny Nizio, Mileny Wrzosek, Aleksandry Szawary, Zuzanny Nizio, Leny Książek, Julii Chmiel, Krystiana Strzałki, Nikoli Marzec, Mileny Marzec, Hanny Koziny, Amelii Koman, Maksymiliana Zawiślaka, Wojciecha Myszaka.

                    Razem z młodymi wokalistami śpiewali również rodzice, rodzeństwo oraz babcie. Gościnnie wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Kukiełczanki" z Tereszpola-Kukiełek. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem utworu „ Złota Jerozolima”.

                  Pod wrażeniem występów artystów był zarówno wójt gminy, jak również przewodniczący Rady Gminy Tereszpol. Podkreślali oni wysoki poziom artystyczny oraz dbałość o każdy szczegół w przygotowaniu wydarzenia.

                     Koncert prowadziła Lena Książek i Zuzanna Nizio. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele: Małgorzata Kurzyńska, Ewa Furlepa, Monika Kurzyńska, Anna Nizio, Anna Kapuśniak.

        • Jak powstaje teatr i kto go tworzy?
          • Jak powstaje teatr i kto go tworzy?

          • Odpowiedź na to pytanie znają już na pewno uczniowie klas 4-6, którzy w dniu 17 stycznia wyjeżdżali na przedstawienie pt „Teatralne ABC”. Spektakl przygotowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Bohater początkowo nie był wzorem do naśladowania: niekulturalnie zachowywał się podczas występu teatralnego, przezywał innych, był niegrzeczny. Spotkała go za to kara, która mogła się skończyć wówczas, gdy się zmieni i zrobi coś dobrego dla innych. Podczas swojej przygody chłopiec nauczył się, w jaki sposób powstaje widowisko teatralne oraz kto nad nim pracuje. Przekonał się, że na końcowy efekt składa się ciężka praca dużego zespołu. Przedstawienie wzbogaciła oprawa muzyczna, ciekawe układy choreograficzne oraz barwne kostiumy. Po obejrzeniu spektaklu uczniowie wybrali się do pizzerii.

        • Kolejne sukcesy!
          • Kolejne sukcesy!

          •        12 stycznia w Stanisławowie odbył się konkurs kolęd i pastorałek w ramach  ,,Stanisławowskich Spotkań z Kolędą” było już to XVII  takie spotkanie,  na którym dzieci i uczniowie w wieku od 3  do 15 lat mogą zaprezentować swoje zdolności wokalne. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z grupy przedszkolnej ,,Pszczółki” w kategorii solistów oraz zespołów. Wywalczyły one czołowe miejsca: w kategorii solistów I miejsce zdobyła Emilia Wołyniak śpiewając pastorałkę ,,Pachnie świętami”. Jest to ogromny sukces, ponieważ aż 13 uczestników występowało w tej kategorii. W kategorii zespoły wyśpiewana  przez dzieci pastorałka ,,Podniebna rozmowa” dała im  II miejsce. W skład zespołu wchodziły dzieci: Krystian Strzałka, Emilia Wołyniak, Blanka Bury, Aleksandra Zygmunt, Piotr Wrzosek, Jagoda Beba, Julia Kurzyńska, Milena Denkiewicz oraz Wiktor Kula. 

                  Tego samego dnia grupa naszych uczniów brała udział w ,,III Powiatowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Polskim, Angielskim i Niemieckim” w Aleksandrowie. W kategorii klas I-III, wyróżnienia zdobyli: Bartłomiej Kukiełka i Julia Beba z klasy pierwszej oraz dyplom za udział Nikola Marzec z kl. I. Uczennice klasy czwartej w składzie: Oliwa Zubala, Zuzanna Nizio oraz Lena Książek zdobyły wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Piosenkę w języku angielskim prezentowała Julia Kukiełka z klasy IV.

            Zainteresowanie tymi konkursami było bardzo duże, pomimo tak wielkiej ilości uczestników dzieci z przedszkola oraz uczniowie zostali dostrzeżeni i docenieni. Cieszymy się bardzo z ich sukcesów, dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.

            Do konkursu w Stanisławowie przygotowywały panie: Małgorzata Kurzyńska i Ewa Furlepa, natomiast do występów w Aleksandrowie klasę pierwszą przygotowywała p. Monika Kurzyńska, klasę IV p. Anna Kapuśniak, a uczennicę Julkę, która zaprezentowała się w utworze w języku angielskim p. Ewa Furlepa.

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

             

          • Informacja!

          • Informujemy, że I koncert Kolęd i Pastorałek odbędzie się 25 stycznia o godzinie 16.00.

            Zachęcamy do udziału!

        • Olimpus - sesja zimowa
          • Olimpus - sesja zimowa

          •       W dniu dzisiejszym, tj. 9 stycznia 2024 roku w naszej szkole przeprowadzona została olimpiada matematyczna Olimpus - sesja zimowa. Olimpiada ta ma zasięg ogólnopolski i jest testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W olimpiadzie udział wzięło dziewiętnaścioro uczniów z klas 4 - 8. Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody. Życzymy naszym uczniom wielu sukcesów!

            Szkolny koordynator olimpiady

        • Uczniowie naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli
          • Uczniowie naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

          •                Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Święta Trzech Króli. We współpracy parafii, Urzędu Gminy, kół gospodyń oraz szkół został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Na jego trasie prezentowane były jasełka. W dwóch scenkach wystąpili nasi uczniowie: najpierw z zapałem sprzątali szopkę, następnie witali wszystkich uczestników w Bramie Anielskiej. W roli Aniołków wystąpili czwartoklasiści. Cieszymy się, że nasi uczniowie włączają się w takie duże gminno-parafialne wydarzenie.

          • PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA  

          • 9 stycznia od godziny 8:30 odbędzie się kolejne lakierowanie zębów dzieci objętych programem „Profilaktyka stomatologiczna”. Do programu może dołączyć każde dziecko przynosząc wypełnioną ZGODĘ (druk w załączeniu).

            ZGODA.docx

        • DOBRO TO WYNIK DZIELENIA – FINAŁ AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”
          • DOBRO TO WYNIK DZIELENIA – FINAŁ AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”

          •         W tym roku szkolnym nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcja ma na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na Święta Bożego Narodzenia.

                       Organizatorami akcji w naszej szkole był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Ewą Furepa oraz szkolne koło Caritas pod opieką pana Jerzego Strzałki. Pod koniec listopada wybraliśmy rodzinę. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla czteroosobowej rodziny pani Ewy, którzy ze względu na problemy zdrowotne znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

                        Na liście potrzeb rodziny znalazły się między innymi: laptop, pościel antyalergiczna i buty. Ale przecież Święta nie byłyby świętami bez niespodzianek, więc każdy dostał też coś wyjątkowego. Ponadto w naszej szkole miała miejsce zbiórka środków czystości i przyborów szkolnych dla rodziny. Rodzina otrzymała też żywność, ubrania, pościel, ręczniki i inne rzeczy, które są niezbędne do podstawowego funkcjonowania.

                        Wspólnie z uczniami z SU oraz Caritas zebraliśmy wszystkie artykuły i spakowaliśmy je do świątecznie opakowanych pudełek. 16 grudnia paczki zawieźliśmy do magazynu w Zamościu, tam też delegacja naszej szkoły otrzymała w podziękowaniu stroik świąteczny i kartkę od rodziny.

            Z informacji zwrotnej od wolontariuszy wiemy, jak wyglądał sam moment dostarczenia paczek do rodziny:

                        Pierwsza reakcja była już jak podjechaliśmy pod okno. Mały Igor spojrzał przez okno i zaczął radośnie podskakiwać. Po chwili w drzwiach pojawiła się pani Ewa, która wybiegła w emocjach w samej koszulce pomagać nam nosić paczki. Szybko wybiegł pan Marek, nakrzyczał na panią Ewę, że się przeziębi i zaczął nosić z nami. Z każdą kolejną paczką narastały emocje. Pomimo że jeszcze nikt nie wiedział, co zawierają, już pojawiły się łzy wzruszenia. Pani Ewa ciągle powtarzała "naprawdę to wszystko dla Nas ? Nigdy w życiu nikt nam tak bezinteresownie niczego nie dał. Szok!" Kiedy wszystkie paczki znalazły się w pomieszczeniu, rozpoczęliśmy rozpakowywanie. Nie potrafię nazwać emocji, które nam towarzyszyły. Radość chłopca tak szczera i spontaniczna, kiedy widział zawartość każdej z paczek, była bezcenna. Szybko zabrał się za przeglądanie rzeczy dla niego. Zmierzył buty, które jak sam stwierdził, okazały się "idealne". Podobnie zareagowała Kaja. Tutaj sama uroniłam łezkę, jak opowiedziała mi, jak koleżanki wyśmiewały ją za brak modnych butów. " Teraz to im będzie głupio pewnie, bo mam śliczne i nowe " - stwierdziła z radością. Pani Ewa przymierzyła swoje buty "no ale zadam szyku " stwierdziła z uśmiechem. Nadszedł czas, kiedy Kaja rozpakowała paczkę z laptopem no i co? Wszyscy płakaliśmy. Nie często widzi się taką radość dziecka z prezentu, prawdziwą i niewymuszoną. Tu po raz kolejny wspomniała o wykluczeniu z grona koleżanek, ale zaraz uśmiech pojawił się na twarzy. Dziewczynka poprosiła, żeby przekazać Darczyńcy, że sprawił, że to będą jej najwspanialsze Święta. Nie mogę nie wspomnieć o Igorze, który jak się okazało, miał tego dnia urodziny i gdy tylko usłyszał słowa siostry, dodał tak i ja mam najlepsze urodziny. Pani Ewa na koniec bardzo mocno nas uściskała i ze łzami w oczach zdołała wydusić "dziękuję moje Anioły".

                     Pragniemy podziękować wszystkim ludziom o „wielkim sercu”, którym los osób w potrzebie nie jest obojętny i którzy pomogli nam w skompletowaniu paczki dla rodziny a w szczególności wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom naszej szkoły, rodzicom, oraz rodzinom Zdunek, Blicharz, Puźniak, Bury i Ignaciuk.

                        Udział w tym projekcie społecznym to nie tylko lekcja dla dzieci, ale także dla nas dorosłych. Cieszymy się, że wspólnie udało nam się zorganizować to przedsięwzięcie.

             

        • CHRISTMAS CARDS EXCHANGE
          • CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

          •            Na początku listopada uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Ewą Furlepa, przystąpili do realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Christmas cards exchange”. Głównym założeniem innowacji było przystąpienie do programu unijnego pod patronatem Komisji Europejskiej o nazwie eTwinning, mającego na celu pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnej.  Innowacja „Christmas cards exchange” polegała na wymianie kartek świątecznych oraz nagrań kolęd w języku angielskim oraz językach ojczystych między uczniami naszej szkoły a uczniami szkoły partnerskiej. Jako partnerów do naszego projektu wybraliśmy uczniów zw szkoły 5o dimotiko sxoleio Kavalas w Grecji. Na początku listopada uczniowie klasy IV na lekcji języka angielskiego  przygotowywali kartki świąteczne dla uczniów ze szkoły z którą nawiązaliśmy współpracę. Na kartkach zostały zapisane życzenia w języku angielskim jak również w języku polskim. Następnie pod koniec listopada  wysłaliśmy list do naszych nowych przyjaciół, zawierający efekty naszej pracy. Kolejnym etapem było nagranie filmików  z kolędami w języku angielskim oraz polskim w wykonaniu uczniów klasy IV. Uczniowie wykonali pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi” w języku polskim oraz „Marry did you know” w języku angielskim. Nagranie zostało wysłane za pomocą platformy eTwinning do naszych greckich partnerów.

                        Wielką radość sprawiło nam oglądanie zdjęć, pokazujących w jaki sposób nasi greccy koledzy i koleżanki przygotowywali  dla nas kartki świąteczne. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy również ich filmik z przygotowaną kolędą. Jednak najwięcej frajdy mieliśmy otwierając kopertę z Grecji zawierającą już gotowe, personalizowane kartki z życzeniami świątecznymi.

                        Głównym oczekiwanym efektem niniejszej innowacji była chęć pokazania uczniom iż znajomość języka angielskiego daje nam wielkie możliwości a tym samym zmotywować ich do nauki wspomnianego języka. Była to okazja by wykorzystać w praktyce wiadomości i umiejętności zdobyte w trakcie lekcji.  Ponadto uczniowie poznali zwyczaje, historię i kulturę Grecji a także zdobyli nowe znajomości. Również nauczyciele obu szkół mieli okazję do wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję, że była to też swego rodzaju promocja naszej szkoły i regionu za granicą.

                        Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z projektu oraz filmików w wykonaniu uczniów klasy IV naszej szkoły oraz uczniów ze szkoły w Grecji.

            film 1

            film 2

            film 3

             

      • Ślubowania nadszedł czas 2020
      • Konkurs Pięknego Czytania
      • W świecie poezji Zbigniewa Herberta
      • Warsztaty w Zamościu
      • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach
      • pierwszy:szkolakukielki@tereszpol.pl, drugi: kukielka0@poczta.onet.pl, trzeci dla uczniów: szkolakukielki0@gmail.com
      • jurs1@op.pl, monikakurzynska35@gmail.com
      • 84 6876022
      • Tereszpol-Kukiełki 31 23-407 Tereszpol-Zaorenda Poland
    • Logowanie