• Wyjazd do Rzeszowa
          • Wyjazd do Rzeszowa

          • W dniu 12 października 2023 r. klasy 6 i 8 pod opieką swoich wychowawczyń pani Małgorzaty Kłubko i pani Renaty Makary spędziły aktywnie czas w Parku Trampolin w Rzeszowie. Po 2 godzinnej  lekcji ćwiczeń, zjedzeniu posiłku, wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domu. 

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          •                W piątek 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem pani dyrektor. Uczniowie zaprezentowali zabawne scenki związane ze szkołą. Siostra zachęcała brata do nauki, mówiąc, że wychowawczyni ma dobre zdanie o  nim, lecz chłopiec odpowiedział: „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Dyrektor szkoły przeraził początkującą nauczycielkę ogromem dokumentów, z którymi­­ należy się zapoznać. Na koniec odwiedził szkołę minister oświaty i zapowiedział rewolucyjne zmiany: 10 miesięcy wakacji i 2 nauki, co bardzo się uczniom podobało. Podczas akademii wystąpili również uczniowie klasy trzeciej ze scenką pt. „Plotka”.

                           W imieniu rodziców piękne życzenia dla wszystkich złożyła pani przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała wszystkim obecnym. Miłym akcentem były zakładki przygotowane przez Samorząd Szkolny.

        • Konkurs kuratoryjny z matematyki
          • Konkurs kuratoryjny z matematyki

          • "W czwartek 12 października odbył sie w naszej szkole pierwszy etap konkursu kuratoryjnego z matematyki. W konkursie udział wzięło troje uczniów z klasy ósmej oraz jeden uczeń klasy siódmej. Konkurs składał się z dziewietnastu zadań, na rozwiązanie których uczniowie mieli tylko 60 minut. Mimo, że wyzwanie okazało się dość trudne, nasi podopieczni dali się z siebie wszystko i uzyskali naprawde dobre wyniki. Teraz pozostało tylko czekać na werdykt - kto idzie dalej? Trzymamy kciuki zacałą czwórkę!"

        • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • 5 października 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzili je uczniowie działający w ubiegłorocznym Samorządzie. Kandydatami w wyborach byli wszyscy uczniowie wchodzący w skład Samorządów Klasowych. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas II-VIII oraz nauczyciele. Do Samorządu Szkolnego dostało się jedenastu uczniów z największą liczbą głosów. W wyniku głosowania wyłonił się następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024:

            1. Sikorski Krzysztof – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

            2. Strzałka Jakub – zastępca przewodniczącego

            3. Sandra Pieczykolan – skarbnik

            4. Kasimov Yaroslav – kronikarz

            Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

            Mikołaj Marzec

            Filip Sikorski

            Oliwia Zubala

            Aleksander Mazurek

            Oskar Kurzyński

            Karol Cielica

            Maksymilian Zubala

            Wraz z wyborami do Samorządu Uczniowskiego, odbyły się wybory opiekuna Samorządu. W tym roku szkolnym tę funkcję w dalszym ciągu pełnić będzie pani Ewa Furlepa.

            Nowej radzie Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy!

        • Książka to mój świat-innowacja pedagogiczna
          • Książka to mój świat-innowacja pedagogiczna

          • Czytanie to przyjemny i skuteczny sposób na rozwijanie wewnętrznych zasobów każdego dziecka, dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat rozbudzać zapał i zamiłowanie do książek. Codzienne czytanie dzieciom lub z dziećmi pozwoli zaspokoić ich potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychofizyczny, intelektualny i społeczny. O tym, że książki to świetny sposób na nudę przekonują się uczniowie klasy I, którzy w tym roku szkolnym realizują innowację pedagogiczną pt. ,,Książka to mój świat”.

            W ramach innowacji odbędzie się między innymi akcja czytelnicza pt. ,,Poczytaj mi babciu…”. Zaplanowanych jest 9 spotkań z ukochanymi babciami pierwszoklasistów. Pierwsze spotkanie odbyło się 9 października 2023r. Babcia naszej uczennicy- Julci, przeczytała nam pierwszy rozdział omawianej lektury: ,,Cukierku, Ty łobuzie”. Książka bardzo się dzieciom spodobała i z niecierpliwością czekamy na dalsze losy głównego bohatera oraz kolejnych gości. Bardzo dziękujemy P. Dorotce za fantastyczne spotkanie w cudownej atmosferze.  

            Akcję czytelniczą zorganizowała wychowawczyni klasy pierwszej p. Monika Kurzyńska.

        • Code Week - Europejski Tydzień Kodowania 2023
          • Code Week - Europejski Tydzień Kodowania 2023

          • Nasza szkoła po raz kolejny weźmie udział w inicjatywie Code Week - Europejski Tydzień Kodowania, obchodzony w październiku 2023 r. Jest to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

            Już dziś odbyło się pierwsze z pięciu zaplanowanych wydarzeń.  Kodowanie na macie edukacyjnej w klasie pierwszej. Nauka przez zabawę, doświadczenie i ruch, tak wyglądały dzisiejsze zajęcia. Maty, kubki, karteczki pozwoliły na kreatywne kodowanie na dywanie. Następne zajęcia z tego wydarzenia odbędą się w klasie drugiej i trzeciej już za kilka dni.

            Zajęcia prowadzi p. Monika Kurzyńska

        • Dzień Języków Obcych
          • Dzień Języków Obcych

          •          Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych to doskonała okazja do podjęcia działań promujących naukę języków obcych. W tym roku uczniowie poznali wiele ciekawostek, dotyczących języków używanych na całym świecie m. inn. fakt, iż obecnie 7 miliardów ludzi zamieszkałych na terenie 189 państw, używa między 6 a 7 tysięcy języków (!) Każdy z nas wykorzystuje ledwie ułamek całkowitego zasobu słów- w codziennych rozmowach ludzie cały czas stosują te same kilkaset słów. Języki są ze sobą powiązane w taki sposób, jak powiązani są członkowie rodziny. Większość języków Europy podzielić można na trzy rodzaje: germańskie, romańskie i słowiańskie. Podczas zajęć uczniowie klas VII i VIII przeanalizowali dokładnie wszystkie grupy. Następnie uczestniczyli w zabawie polegającej na odgadywaniu różnych języków. Było to dość skomplikowane, ponieważ przysłuchiwali się rozmowom prowadzonym w takich językach jak: estoński, niderlandzki, aragoński, fiński, duński, albański, czy litewski. Uczniom  klasy VIII udało się mimo wszystko poprawnie odgadnąć aż 15 języków na 33 ! . Na koniec  wysłuchali kilku podstawowych zwrotów, takich jak: „cześć”, „jak się masz?”, „dziękuję”, „tak”, „nie” oraz liczebników 0-10 zarówno w rzadko spotykanych językach (baskijski, azerski, walijski), jak również w językach naszych wszystkich sąsiadów.

                        Mimo iż obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przypadają na 26 września, w naszej szkole świętowaliśmy cały tydzień biorąc udział w lekcjach o tematyce promującej naukę języków obcych. Podczas innych zajęć klasa VIII wzięła udział w quizie na temat języków świata z wykorzystaniem technologii i kodów QR. Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą i sprytem a dobra zabawa mieszała się z prawdziwą rywalizacją. Na koniec uczniowie stawili czoła łamańcom językowym w języku angielskim.

        • Złotka nie zawiodły
          • Złotka nie zawiodły

          •      W dniu 3.10.2023 r nasi uczniowie uczestniczyli w Zawodach Sportowych o Puchar Prezesa SRL Zamojszczyzna zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna wraz z Partnerami. Wystawiliśmy dwie drużyny chłopców i dziewcząt. Po trudnych zmaganiach nasze złotka znowu nie zawiodły i wywalczyły pierwsze miejsce. Chłopcy również dzielnie walczyli lecz tym razem nie udało im się wskoczyć na podium. Wszystkim gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

            Opiekunem i trenerem drużyn jest pan Jerzy Strzałka.

                  Podziękowania składamy panu Posłowi Sławomirowi Zawiślakowi za zaproszenie i ufundowane nagrody.

        • Pierwsza wizyta w bibliotece!
          • Pierwsza wizyta w bibliotece!

          • 3 października 2023 roku Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 13  uczniów. Wszyscy zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. Pani Urszula Adamowicz- nauczyciel bibliotekarz założyła dzieciom karty biblioteczne oraz zapoznała uczniów ze zbiorami biblioteki. Pierwszoklasiści wypożyczyli pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej. Lekcja biblioteczna była bardzo ciekawa i zakończyła się pamiątkowym wspólnym zdjęciem.

        • Lekcje w ruchu
          • Lekcje w ruchu

          • W poniedziałek, 2 października uczniowie kl. 4 i 5 pod opieką wychowawców wybrali się do Parku Trampolin w Zamościu. Zajęcia rozpoczęli od poznania zasad korzystania z obiektu. Po rozgrzewce pod okiem instruktora przyszedł czas na zabawy. Uczniowie po intensywnie spędzonym czasie i posiłku w restauracji zadowoleni powrócili do domu.

        • II Igrzyska Zamojszczyzny Pamięci Powstania Zamojskiego w Starym Zamościu
          • II Igrzyska Zamojszczyzny Pamięci Powstania Zamojskiego w Starym Zamościu

          •        Dzisiaj nasi sportowcy brali udział w II Igrzyskach Zamojszczyzny Pamięci Powstania Zamojskiego w Starym Zamościu. Wystawiliśmy dwie drużyny piłkarskie. Jedną w kategorii klas IV-VI i drugą w kategorii klas VII – VIII. Po zaciętej grze zarówno młodsi jak i starsi zdobyli trzecie miejsce. Także wszyscy stanęli na podium. Ponadto Karol Cielica został uznany najlepszym bramkarzem turnieju w starszej kategorii. Karol wystartował jeszcze w biegu na 1000 metrów i zdobył trzecie miejsce.

                  W tym samym czasie nasi szachiści również walczyli o medale. Tym razem jedynie Mikołaj Marzec zdobył srebro zajmując II miejsce w kategorii klas I-III.

            Nasz wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. Wszystkim GRATULUJEMY.

            Opiekunem i ternarem naszych zawodników jest pan Jerzy Strzałka

                     Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzny pod honorowym patronatem Sławomira Zawiślaka Posła na Sejm RP.

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

          • Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Święto to na stałe wpisało się do kalendarza imprez naszej szkoły. Dziewczynki z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych kolegów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków, słodkiego "co nieco" oraz gier i zabaw.  
            Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

        • Agnieszka Frączek w naszej szkole!
          • Agnieszka Frączek w naszej szkole!

          • 25 września  naszą szkołę odwiedziła Agnieszka Frączek. Autorka niezwykle poczytnych książek spotkała się z klasami I-IV.

                 Pani Anieszka opowiedziała o tym skąd czerpie pomysły na kolejne opowieści i wiersze, o tym jak zaczęła pisać, o bohaterach swoich książek i wiele, wiele innych ciekawostek opowiedziała zgromadzonym licznie dzieciom.

            Zwróciła uwagę na pracę ilustratora, redaktora, wydawcy, księgarza, bibliotekarza. Na spotkaniu nie zabrakło też licznych pytań zadawanych przez dzieci dotyczących zarówno pracy jak i życia prywatnego pisarki , na które pani Frączek  chętnie odpowiadała.

            Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci.

            Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Tereszpol. 

        • „Zaelektryzowani”
          • „Zaelektryzowani”

          • We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji fizyki i chemii za sprawą grupy „Zaelektryzowani”. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem.

            Pokazy dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Doświadczyliśmy tego, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.

          • PROFILAKTYKA   STOMATOLOGICZNA  

          • 25 września 2023r. od godziny 8:30 odbędzie się kolejne lakierowanie zębów dzieci objętych programem „Profilaktyka stomatologiczna”.

            Do programu może dołączyć każde dziecko przynosząc wypełnioną ZGODĘ (druk w załączeniu).

               

            ZGODA(2).docx

        • ,,Piotruś Pan"
          • ,,Piotruś Pan"

          •        20 września 2023 r. klasy I –III wraz z wychowawcami wybrali się na spektakl pt. ”Piotruś Pan” do Biłgorajskiego Centrum Kultury. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy.

            „Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego uczniowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka. 

        • Oglądamy „Zemstę”
          • Oglądamy „Zemstę”

          •                Uczniowie klas 6, 7 i 8 we wtorek 19 września pojechali do Biłgorajskiego Centrum Kultury, gdzie  mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Zemsta”. W roli bohaterów komedii Aleksandra Fredry wystąpili aktorzy Wrocławskiego Teatru Edukacji. Uczniowie poznali przebieg sporu Cześnika i Rejenta o dziurę w murze:) W tej zabawnej historii obaj sąsiedzi planują zemstę, która ostatecznie kończy się zgodą. Młodzi widzowie poznali treść lektury, a elementy komiczne wywołały u nich śmiech. Ostatnim punktem wyjazdu było wyjście na pizzę.

        • Sprzątanie świata łączy ludzi
          • Sprzątanie świata łączy ludzi

          • 18 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w 30. Akcji Sprzątania świata – Polska. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.  Przed rozpoczęciem pracy zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa.  Następnie każda klasa zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci dokładnie posprzątała wyznaczony teren. Naszym pracom porządkowym sprzyjała piękna pogoda. Koordynatorem akcji szkolnej była p. Renata Wojnar. 

        • " Robot mBot w naszej szkole"
          • " Robot mBot w naszej szkole"

          • "Od września ruszyły w naszej szkole zajęcia dodatkowe z informatyki dla uczniów klasy piątej i szóstej.7 września odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klasy piątej - Jakub, Paweł, Jakub i Zuzia składali swojego pierwszego mBota - robota służącego do nauki programowania. Praca okazała się pasjonująca i wciągająca! W ruch poszła instrukcja, śrubokręt i mnóstwo drobnych elementów i mimo, że zadanie wcale nie było łatwe, ekipa poradziła sobie świetnie. Pod koniec lekcji robot był już prawie gotowy. Jeszcze kilka ostatnich pociągnięć śrubokrętem i zaczynamy programować! Nasz robot z pewnością nie może się już doczekać swojej pierwszej przejażdźki po klasie.W tym tygodniu swojego robota będą składać uczniowie klasy szóstej - Sebastian, Oskar, Kacper i Małgosia. Zobaczymy, czy pójdzie im tak samo świetnie, jak kolegom z klasy piątej. Trzymamy za nich kciuki!"

            Zajęcia prowadzi p. Agata Szeptuch.

      • Ślubowania nadszedł czas 2020
      • Konkurs Pięknego Czytania
      • W świecie poezji Zbigniewa Herberta
      • Warsztaty w Zamościu
      • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach
      • pierwszy:szkolakukielki@tereszpol.pl, drugi: kukielka0@poczta.onet.pl, trzeci dla uczniów: szkolakukielki0@gmail.com
      • jurs1@op.pl, monikakurzynska35@gmail.com
      • 84 6876022
      • Tereszpol-Kukiełki 31 23-407 Tereszpol-Zaorenda Poland
    • Logowanie